• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Шкільна бібліотека

Блог бібліотеки tetianaskoda.blogspot.com

Історія шкільної бібліотеки.

Шкільна бібліотека – особливе педагогічне середовище, яке проводить інформаційну, бібліографічну, просвітницьку роботу і величезну виховну з учнями. За останні десятиліття з бібліотеки дитячої шкільна бібліотека переросла в бібліотеку навчального типу з значним фондом літератури та підручників і є обов’зковим структурним підрозділом кожної школи.
Школа в с.Телепине Кам’янського району Черкаської області почала існувати з 1876 року. Спочатку була церковноприходською, навчалося в ній 15-20 дітей різного віку. 1908 року стала двокласною земською з 192 учнями, з 1922 року - початковою чотирикласною, а з 1932-го реорганізована в семирічку. 1935 року директором Телепинської середньої школи був Ревенко Карпо Семенович. Учительський колектив тоді складався з 25 учителів.
Відомості про існування бібліотеки стосуються післявоєнного часу. Першим шкільним бібліотекарем була Іщук Одарка Іванівна.
З 1949 по 1953рр бібліотекарем працював Дудник Олександр Іванович. Він викладав також історію у вечірній школі. Книжковий фонд бібліотеки в цей час налічував 3500 примірників.
З 1953 по 1995 роки бібліотекою завідувала Бондаренко Маїса Максимівна. Бібліотекар за фахом вона віддала улюбленій роботі 42 роки життя. З любов’ю і пошаною згадують про неї всі, хто довгі роки працював поруч, кому прищепила вона любов до книги на все життя.
Спочатку бібліотека була розташована в невеличкому кабінеті. Та коли в 1979 році побудували нове приміщення школи - для бібліотеки виділили велику, світлу кімнату (62 кв.м.), в ній читальний зал на 20 місць, та Стати інформаційним центром школи, місцем де кожен міг би знайти книгу до душі, добру пораду і підтримку - завдання бібліотеки.
/Files/photogallery/,s,ksjntrf.png
/Files/images/фото.jpg Бібліотекар школи: Шкода Тетяна Михайлівна, Проблемна тема: забезпечення умов для навчання, всебічного розвитку учнів, підвищення фахової майстерності вчителів. Принцип роботи: Той хто виходить зі стін школи, може чогось і не знати, але він обов’язково має бути розумною, начитаною людиною. В.О.Сухомлинський
/Files/images/ТЗ.jpg Технічні засоби в бібліотеці

Корисні посилання для освітян

Міністерство освіти і науки України

Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників. Колекція цифрових ресурсів

Видавнича група "ОСНОВА"

Учитель учителю

На допомогу класному керівникові

Ви надаєте перевагу книзі чи комп'ютеру?..

  1. Чи можна бути сучасною людиною, якщо не знаєш комп'ютера?
  2. Чи можна бути сучасною людиною, якщо не читаєш книг?
  3. З якого джерела (книги чи комп'ютера) ви одержуєте основні знання та інформацію? Запрошуємо до дискусії!
/Files/photogallery/SDC18193.JPG
В рамках акції "100000 книг для сільських бібліотек" фонди бібліотеки поповнили потрібні книги. Спасибі!
/Files/images/90956835.jpg В бібліотеці школи для учнів 6-го та 8-го класів, проведено виховний захід до Дня Матері "Життя - це дар, і його потрібно передати"...
Результат пошуку зображень за запитом "ніколи більше"
«Пам’ятаємо. Перемагаємо.» Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна; ми пам'ятаємо, що агресора зупинли спільні зусилля об'єднанх націй; ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю завжди перемагає!
/Files/images/1941.jpg ... не забудьте! Не забудьте ані добрих, ані злих. Терпляче збирайте свідчення про тих, хто загинув за себе і за вас". Юліус Фучик. Бібліотечний урок "Фортеця нашої пам'яті"
З 01 по 31 жовтня 2014 року проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти», про що можна прочитати в звіті
/Files/photogallery/SDC16928.JPG
28 листопада 2014 року на базі шкільної бібліотеки відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів «Сучасні тенденції розвитку шкільних бібліотек». Бібліотечний урок "Періодичні видання - джерело інформації"
Бібліотечну інформаційну годину «Степом, степом…» проведено для учнів 7 класу та учасників семінару заступників директорів шкіл з НВР. На уроці присутні ознайомитись з книжковою виставкою «Книги, що розкажуть про Велику Вітчизняну війну», публікаціями з газети «Трудова слава» про події визволення України від німецько-фашистських загарбників, історією створення пісні реквієму «Степом, степом…».
/Files/images/P1011054.JPG

/Files/images/P1010673.JPG

Бібліотечний урок -презентація"Іконопис в живопису" (Шкода Т.М., бібліотекар)


/Files/photogallery/7956/Шкода Т. М. 10 клас.jpg

Бібліотечний урок "Пам'яті незгасна свіча" (учні 10 класу Брянцева В., Палагейченко)

Кiлькiсть переглядiв: 550

Коментарi